۱۱ / ۰۵ / ۱۴۰۰
13:07

سجاد خواجه علیجانی کیست؟

04:231.9K۰

سایت های قمار و شرطبندی ۴ سال است که فعالیت خود را به صورت گسترده در ایران شروع کرده و طبق آمار منتشر شده ، پیشبینی میشود بیش از ۴۰۰ هزار قمار باز طی این چندسال در جامعه به وجود آمده که با توجه به نظر کارشناسان و بررسی ورودی سایت های شرطبندی ، این رقم تا ۲ میلیون نفر نیز قابل افزایش است! طی این ۴ سال پلیس فتا و دادستانی اقداماتی جهت جلوگیری از این فعالیت انجام داده اند که طبق نظر کارشناسان جرائم سایبری تقریبا هیچکدام از آنها مثمر ثمر نبوده و همچنان سایت های شرطبندی با کاربران میلیونی خود در حال فعالیت هستند.

از سال ۹۷ تا ۹۹ که اوج تبلیغات و رواج یافتن این فعالیت در فضای مجازی بود، با یک رصد ساده از سایت هایی که درگاه پرداخت مستقیم بانکی داشتند ، هویت فرد صاحب امتیاز درگاه پرداخت قابل مشاهده بود. در میان رصد هایی که از درگاه پرداخت سایت ها صورت میگرفت نام فردی به اسم “سجاد خواجه علیجانی” در چندین سایت متفاوت به چشم میخورد. فردی که از طریق اینماد، درگاه پرداخت برای سایت های سوری مانند سایت خرید شارژ  و … از پی اس پی های شاپرک اخذ میکرد و سپس درگاه پرداخت را در اختیار شبکه قمار در خارج از کشور قرار میداد! در ادامه تصاویری از درگاه پرداخت هایی که در آن زمان به اسم این فرد ثبت شده بود و به شبکه قمار خدمات ارائه میکرد قابل مشاهده است. 

روزنامه کیهان نیز در مطلبی به شغل وی قبل از فعالیت اش در سینما (نصاب ویندوز!) اشاره کرده و وی را از عوامل سایت های بخت آزمایی و قمار در ایران عنوان کرده اما تا به الان با او برخوردی نشده و گوش کسی بدهکار این قضیه نیست.

سجاد خواجه علیجانی تنها یک نفر از شبکه بزرگ قمار در کشور است که به صورت اشکارا توانسته به این شبکه خدمات ارائه کند و درآمد حاصل از آن را نیز در ایران پولشویی کند! دکتر جواد جاویدنیا سرپرست معاونت اسبق فضای مجازی دادستانی کل کشور و معاون قضایی پیگیری امور ویژه و فضای مجازی رئیس کل دادستانی استان تهران در نشست آنلاین چالش های فضای مجازی درباره شبکه قمار در ایران اسلایدی آماده کرده بود که در آن نیز نام سجاد خواجه علیجانی به چشم میخورد!


فعالیت سجاد خواجه علیجانی در اینجا ختم نمیشود. وی در حال حاضر در حوزه ارز های دیجیتال فعالیت دارد و در رومی در کلاب هاوس با موضوع رمز ارز ها عنوان میکند تعداد بالایی ارز بیت کوین دارد و از افراد حاضر در روم راهنمایی میخواهد تا به او بگویند با بیت کوین های خود چه کند؟ آنها را بفروشد یا نه؟ این حجم از بیت کوینی که سجاد خواجه علیجانی در رومی در کلاب هاوس از آن صحبت میکند از کجا بدست آمده؟

منبع
وب آموز
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=2157

17 نوشته
تمامی مطالب مغز های خاموش با جستوجو در اینترنت ، شبکه های اجتماعی و منابع اطلاعاتی آزاد با کمک علم OSINT بدست آمده و این مجموعه وابسته به هیچ سازمان ، ارگان یا نهادی نمیباشد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند