۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
07:47

گسترش امنیت اینترنت اشیا در حوزه مراقبت‌های بهداشتی

03:00420

شبکه‌های پالو آلتو، امنیت اینترنت اشیا را در حوزه مراقبت‌های بهداشتی گسترش داده است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ شبکه‌های پالو آلتو (Palo Alto)، یک راه‌حل امنیتی جدید اینترنت اشیا در بخش مراقبت‌های بهداشتی را معرفی کرد.

امنیت اینترنت اشیای شبکه‌های پالو آلتو، چالش ایمن‌سازی اینترنت اشیای پزشکی (IoMT) را از طریق قابلیت مشاهده، پیشگیری و اجرای مبتنی بر یادگیری ماشینی، ضمن ارائه بینش عمیق در مورد دستگاه‌ها و آسیب‌پذیری‌های خاص مراقبت‌های بهداشتی ساده می‌کند. این امر ضمن تأمین نیازهای تیم‌های فناوری اطلاعات و مهندسی پزشکی، به بهبود امنیت داده و ایمنی بیمار نیز کمک می‌کند.

در حالیکه اینترنت اشیا دری را به سمت خدمات نوآورانه جدید در سراسر صنایع گشوده است، اما همچنین خطرات جدید امنیت سایبری را به همراه دارد. این امر به ویژه در مراقبت های بهداشتی صادق است. طبق گزارش اخیر واحد 42، حدود 83 درصد دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی با سیستم‌عامل‌های پشتیبانی نشده کار می‌کنند و این امر باعث می‌شود راه‌های بالقوه برای مهاجمان وجود داشته باشد. حمله به دستگاه‌های پزشکی می‌تواند کیفیت مراقبت را مختل کرده و به مهاجمان اجازه دهد اطلاعات بیمار را سرقت کنند.

شرکت اعلام کرد :

«امنیت اینترنت اشیای شبکه‌های پالو آلتو برای اطمینان از درک درست سازمان‌های بهداشتی (HDO) از مزایای اینترنت اشیا برای مراقبت از بیمار، بدون تضعیف امنیت، طراحی شده است. این تنها راه‌حل صنعت برای استفاده از یادگیری ماشینی و دور سنجی متراکم برای پروفایل سریع و دقیق تمام دستگاه‌های موجود در شبکه است؛ حتی آنهایی که قبلاً هرگز دیده نشده‌اند.»

این راه‌حل همچنین پیشنهادات سیاست یادگیری ماشینی را برای کاهش تلاش دستی، جلوگیری از نفوذ برای عدم سوءاستفاده، شناسایی و جلوگیری از بدافزار اینترنت اشیا و امنیت «URL» و «DNS» برای جلوگیری از حملات اینترنت اشیا از طریق وب را ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های جدید مراقبت‌های بهداشتی و امنیتی راه‌حل امنیتی اینترنت اشیا شامل موارد زیر است :

  • ورود سند «MDS2» : بیانیه افشای تولیدکننده برای اسناد امنیتی دستگاه‌های پزشکی، به تولیدکنندگان دستگاه‌های پزشکی اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های مربوط به امنیت دستگاه‌های خود را فاش کنند و امکان تجزیه و تحلیل عمیق آسیب‌پذیری، تنظیم مقررات و سیاست‌های خاص توصیه شده فراهم می‌شود.
  • بینش عملیاتی : این دیدگاه‌ها به تیم‌های مهندسی پزشکی و بالینی امکان مشاهده چگونگی، زمان و مکان استفاده از تجهیزات پزشکی در شبکه، بهینه‌سازی تخصیص منابع، بهبود مراقبت از بیمار، تصمیم‌گیری‌های بزرگ مربوط به برنامه‌ریزی سرمایه و کاهش هزینه‌های نگهداری را می‌دهد.
  • کشف گسترده امنیت اینترنت اشیا : با افزودن بسیاری از پروتکل‌های خاص پزشکی دیگر، «App-ID» در حال حاضر امکان کشف و امنیت گسترده برای دستگاه‌های منحصر به فرد امنیت اینترنت اشیا و برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی را فراهم می‌کند.

آناند اوسوال (Anand Oswal)، معاون ارشد و مدیرکل فایروال به عنوان پلتفرم، شبکه‌های پالو آلتو در این خصوص گفت :

«اینترنت اشیای پزشکی پتانسیل بهبود مراقبت‌های بهداشتی، نجات جان افراد و ذخیره پس‌اندازهای عظیمی را دارد. اما اگر از امنیت کافی برخوردار نباشند، همین دستگاه‌ها می‌توانند خطرات بزرگی داشته باشند. چشم‌انداز ما این است که به سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی دید کامل، تجزیه و تحلیل عمیق ریسک و پیشگیری داخلی را ارائه دهیم تا بتوانند حداکثر مزایای این فناوری متغیر را ضمن کاهش خطرات روی بیماران و داده‌های آنها به دست آورند.»

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1614

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند