۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
08:04

معافیت مالیاتی برای دستگاه‌های اینترنت اشیا در برزیل

01:541050

سنای برزیل معافیت مالیاتی دستگاه‌های اینترنت اشیا را تصویب می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ سنای برزیل معافیت‌های مالیاتی تجهیزات ارتباط از راه دور متصل مورد استفاده در زمینه اینترنت اشیا را تصویب کرده است.

بر اساس این لایحه، که باید در قالب قانون امضا شود، معافیت مالیاتی دستگاه‌های اینترنت اشیا تا 5 سال معتبر است. همچنین دستگاه‌ها از صدور مجوز قبلی از آژانس ارتباطات برزیل (آناتل) معاف هستند و این قبلاً در قوانین آژانس گنجانده شده است.

این لایحه پیش‌بینی اقدامات لازم برای اجرایی شدن از اول ژانویه 2021 را دارد. معافیت مالیاتی از قبل حمایت دولت را داشته و در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است.

برنامه ملی اینترنت اشیای برزیل به عنوان یکی از ارکان راهبرد تحول دیجیتال این کشور اعلام شد که در ماه مارس 2018 ایجاد شد. راهبرد اینترنت اشیا، که در ژوئن 2019 ارائه شد، مکانیسمی را برای تقویت اکوسیستم ملی نوآوری و توسعه اینترنت اشیا ارائه می‌دهد.

4 عامل اصلی برنامه اینترنت اشیای برزیل، شهرهای هوشمند، بهداشت، تجارت و تولید است. پیش از این طرح، مطالعه‌ای به‌وسیله بودجه بانک توسعه ملی برزیل (BNDES) و به‌وسیله كنسرسیومی به رهبری «McKinsey»، شركت مشاوره انجام شد.

بر اساس مطالعه شرکت مشاور فراست و سالیوان، بازار برنامه‌ها و سخت‌افزارها مبتنی بر روش اینترنت اشیا، قرار است تا سال آینده 3،29 میلیارد دلار در برزیل درآمد کسب کند.

به گفته فراست، بازار اینترنت اشیای برزیل باید بیشتر به‌وسیله صنایع خودروسازی و تولیدی هدایت شود، اگرچه فرصت‌های مهم در بخش‌هایی مانند شهرهای هوشمند، خدمات شهری، کشاورزی و بهداشت و درمان نیز وجود دارد.

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1148

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند