۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
09:24

عرضه واکسن های تقلبی کرونا در فضای وب تاریک

01:07980

افسران اجرایی، بابت دست به دست شدن واکسن کرونا در فضای وب تاریک هشدار دادند.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربان؛ بریتانیا در حال آماده سازی برای استفاده از واکسن کرونا می باشد اما این در حالی است که افسران اجرایی، در مورد انشتار نمونه های قلابی این واکسن در فضای وب تاریک ابراز نگرانی کرده اند.
واکسن شرکت های فایزر و بیوان تک از هفته جاری در بریتانیا عرضه خواهد شد.

یوروپل، سازمان اجرایی قانون در اتحادیه اروپا، هشدار داد که نسخه های تقلبی این واکسن ها نیز در فضای وب تاریک در حال دست به دست شدن است.

تقاضای بالای مردم برای واکسن عاملی شده است تا سارقین اینترنتی دست به نوع اقدامات بزنند.
این نسخه های تقلبی، در بهترین حالت بی اثر هستند و در بد ترین حالت می توانند سمی باشند. علاوه بر آن، مردم به خیال آن که واکسینه شدند به خیابان ها می آیند که در این صورت ،انتشار ویروس کرونا باری دیگر اوج خواهد گرفت.
واکسن های تقلبی ممکن است در برخی فروشگاه های غیر قانونی عرضه شوند یا حتی قانونی دست به دست شود.
به عنوان مثال، مجرمین می توانند به صورت غیر قانونی اقدام به پر کردن دوباره ی شیشه های حامل واکسن کنند. بنابراین باید شیشه های کوچک واکسن، پس از مصرف به درستی از بین بروند و عملیات از بین بردن آن ها با سختگیری های زیادی به انجام برسد.

این تبهکاران حتی ممکن است شرکت های تامین کننده و نگهداری کننده از این واکسن ها را هدف قرار دهند و این واکسن ها را به سرقت ببرند.

نگهداری از واکسن ها نیازمند شرایط محیطی خاصی است. بنابراین سرقت واکسن های کرونا می تواند باعث تغییراتی در آن ها شود و سلامت افراد را به خطر بیاندازد.

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1344

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند