۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
09:33

شکایت فیس‌بوک از برنامه‌نویس ترکیه‌ای به‌خاطر سرقت اطلاعات کاربران اینستاگرام

01:01950

فیس بوک مالک اینستاگرام از یکی از اتباع ترکیه که اطلاعات صد هزار کاربر اینستاگرام را دزدیده و مورد سوءاستفاده قرار داده، شکایت کرده است.

به گزارش کارگروه امنیت سایبربانبه نقل از انگجت، این برنامه‌نویس ترکیه‌ای با گشت‌وگذار در اینستاگرام و سرقت اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی، شبکه‌ای از وب سایت‌های وابسته به خود را راه‌اندازی کرده بود که از طریق آن‌ها اطلاعات خصوصی اعضای اینستاگرام قابل‌دسترس بود.
وی از یک نرم‌افزار خودکار برای سرقت اطلاعات نمایه، عکس، ویدئو و غیره از نمایه‌های کاربری مختلف خصوصی اینستاگرام استفاده می‌کرد و بدون آنکه از مالکان این داده‌ها اجازه بگیرد داده‌های مذکور را در شبکه‌های از سایت‌های وابسته به خود بازنشر می‌کرد. درنتیجه کاربران اینترنت با واردکردن نام کاربری این اعضای اینستاگرام در سایت‌های یادشده و جستجوی این نام‌ها قادر بودند تمامی عکس‌ها، ویدئوها، هشتگ ها و موقعیت‌های مکانی ثبت‌شده خصوصی آن‌ها را مشاهده کند.
فیس‌بوک پیش‌ازاین از تعقیب قضائی افرادی خبر داده بود که در اینستاگرام لایک خریدوفروش می‌کنند یا برای سرقت و سوءاستفاده از داده‌های خصوصی کاربران تلاش می‌کنند.

منبع
فارس
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1387

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند