۱۱ / ۰۵ / ۱۴۰۰
14:01

شرکت کلاهبرداری همیار ماینر

03:00244۰

یکی از روش های کلاهبرداری پانزی در ایران ، جذب سرمایه با عنوان استخراج ابری رمز ارز هاست. اساسا اجاره ماینر بیتکوین در ایران با توجه به شرایط سخت نگهداری، هزینه برق شناور و ریسک قانونی، اقتصادی نیست. یکی از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت میکند، شرکت همیار مایا رایان صنعت با نام “همیار ماینر” بوده که با عنوان استخراج ابری و اجاره ماینر در حال جذب سرمایه مردم و کلاهبرداری به روش پانزی است!

مجوزی که این شرکت در وبسایت خود منتشر کرده جواز تاسیس بوده و نه پروانه بهره برداری و و صرفا برای جلب اعتماد افراد آن را اخذ و منتشر کرده اند!

همیار ماینر تا ۲ سال پیش با شرکتی به نام همیار مایا سورین در حال فعالیت بوده و سپس این شرکت به همیار مایا رایان صنعت تغییر ماهیت داده و تمامی اعضای آن نیز تغییر کرده اند! در واقع همیار مایا رایان صنعت شرکتی پوششی است! در ادامه تصویر مجوز شرکت قبلی نیز قابل مشاهده است.

عوامل شرکت همیار مایا سورین :

۱- کامیار بیرامی
۲- اسماعیل سلمی
۳- ارسلان باغستانی
۴- معراج خالقی
۵- نیما شکوری

عوامل شرکت پوششی همیار مایا رایان صنعت:

۱- مهدی مطلبی
۲- پرویز نیری
۲- نادر فزونی

در میان این اسامی ، ارسلان باغستانی ۳ سال پیش نیز پروژه کلاهبرداری با نام بیگ بنگ ماینر استارت زده و مدعی شده بود نمایندگی hashrate provider در ایران است و به اسم استخراج ابری از مردم کلاهبرداری کرده است. دامنه hashrateprovider.com در سال ۲۰۱۹ ثبت شده بود و دامنه bigbangminer.com در سال ۲۰۱۸ ! یعنی قبل از اینکه این شرکت به اصطلاح خارجی اصلا به وجود بیاید، این فرد مدعی شده بود نمایندگی آن است و از همه جالبتر دی ان اس دامنه hashrateprovider.com ، آدرس irandns.com بود!

همیار ماینر پروژه کلاهبرداری پانزی بوده و اگر از سرمایه گذاران این پروژه کلاهبرداری هستید، سرمایه خود را هرچه سریعتر خارج کنید!
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=2254

17 نوشته
تمامی مطالب مغز های خاموش با جستوجو در اینترنت ، شبکه های اجتماعی و منابع اطلاعاتی آزاد با کمک علم OSINT بدست آمده و این مجموعه وابسته به هیچ سازمان ، ارگان یا نهادی نمیباشد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند