۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
07:32

سرمایه‌گذاری 15.5 میلیون دلاری در حوزه اینترنت اشیای هوشمند

02:001090

شرکت اینفوگرید (Infogrid)، مبلغ 15.5 میلیون دلار از «Northzone» برای بازسازی ساختمان‌هایی با اینترنت اشیای هوشمند جمع‌آوری می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ اینفوگرید (Infogrid)، استارت‌آپ اینترنت اشیا، که می‌تواند ساختمان موجود را هوشمند کند، 15.5 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. دور اول سرمایه‌گذاری به رهبری «Northzone» و با مشارکت «JLL Spark »، «Concrete VC» ، «The Venture Collective » و «Jigsaw VC»، یک گروه سرمایه‌گذاری گمنام در املاک و مستغلات و مالک ناشناس دارایی بین‌المللی، اگرچه براساس گزارشی «Starwood Capital»، سرمایه‌گذار متمرکز بر دارایی است، انجام شد.

پلتفرن اینفوگرید ترکیبی از سنسورهای اینترنت اشیا با تجزیه و تحلیل اختصاصی هوش مصنوعی است و برخی از بزرگ‌ترین ارائه دهندگان مدیریت تسهیلات (FM) در جهان مانند بانک‌های جهانی، سوپرمارکت‌ها، رستوران‌های زنجیره‌ای و سرویس بهداشت ملی (NHS) موفق به مدیریت مجدد تسهیلات شده‌اند. اینفوگرید همچنین مأموریت «به سبک تأثیرگذاری» را دارد که به مشاغل امکان کاهش هزینه‌های محیطی و اجتماعی ساختمان‌های خود همزمان با کسب مزایا و ارزش دارایی خود را می‌دهد.

سیستم این شرکت می‌تواند زمان نگهداری محصولاتی را که باید در یخچال نگهداری شوند، خارج از محدوده دمایی مورد نیاز تشخیص دهد، کیفیت هوا را اندازه‌گیری و شاخص‌های خطر ویروس مانند بیماری لژیونر را در لوله‌های آب بررسی کند.

ویلیام کاول دو گروشی (William Cowell de Gruchy)، بنیانگذار و مدیرعامل اینفوگرید و افسر اسبق ارتش انگلیس در بیانیه‌ای گفت :

«تاکنون، عدم وجود فناوری مناسب و مقیاس‌پذیر به این معنی بود که مدیریت امکانات یکی از آخرین صنایعی است که با وجود پوشش بزرگ‌ترین کلاس دارایی جهان باید با نوسازی تویت شود. سیستم ساختمانی هوشمند نهایی اینفوگرید در نهایت سازمان‌هایی را با دیدگاهی برای کنترل و عمل تسلیح می‌کند. دوره جدید دیدگاه و اتوماسیون، تأثیر مثبتی بر کارایی مشاغل، رفاه کارمندان و ردپای محیطی ساختمان‌ها خواهد داشت.»

جیپ زینک (Jeppe Zink)، شریک در Northzone در این خصوص اظهار داشت :

«با توجه به اینکه جهان بیشترین موج رشد شهری را در طول تاریخ تجربه کرده است، محیط ساخته شده در حال حاضر 39 درصد از انتشار سالانه کربن جهانی را ایجاد می‌کند. ما فوراً به دنبال توانایی Infogrid برای افزایش مقاومت ساختمان‌ها شدیم.»

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1145

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند