۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
09:19

ساخت 500 شهر هوش مصنوعی در چین

02:271160

چین در حال ساخت 500 شهر هوشمند هوش مصنوعی برای پیش‌بینی نیازهای هر شهروند است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ یک توسعه جدید عظیم در چین قرار است به طور کامل به‌وسیله فناوری هوش مصنوعی انجام شود و با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده از ساکنان و بازدیدکنندگان، به آنها خدمت شود. هدف پروژه شهر هوش مصنوعی موسوم به «Cloud Valley»، کمک به مردم برای داشتن زندگی راحت‌تر با نظارت بر عادات و پیش‌بینی نیازهای آنان است.

اما این مجموعه، که هم اکنون در شهر چونگ کینگ (Chongqing) در جنوب غربی چین در حال ساخت است، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی را نیز ایجاد کرده است. چندی پیش سازندگان این برنامه در کنفرانسی اعلام کردند که هر چیزی از جمله سرو قهوه به دفاتر کار از سوی ربات‌ها یا تغییر کاربری صندلی‌ها پس از جلسات طولانی برای راحتی کارمندان، در پروژه شهر هوشمند در چین به‌وسیله هوش مصنوعی انجام می‌شود.

تحلیلگران استدلال کردند که چین تا زمان اعلامیه اخیر پینگ آن (Ping An) در قلمرو شهرهای هوشمند عقب مانده است، در حالی که سایر کشورهای آسیایی مانند سنگاپور، کره جنوبی و ژاپن علاوه بر ایالات متحده، انگلیس و فرانسه، هم اکنون توسعه شهرهای هوشمند را ایجاد کرده‌اند.

بیگ (BIG)، شرکت معماری دانمارکی و ترمینوس (Terminus)، شرکت فناوری چینی در یک پنل آنلاین در «Web Summit»، یک کنفرانس جهانی فناوری، از برنامه‌های خود برای توسعه هوش مصنوعی پرده برداشتند. ویکتور آی (Victor Ai)، بنیانگذار ترمینوس گفت که این پروژه قصد دارد با استفاده از سنسورها و دستگاه‌های متصل به وای‌فای، داده‌ها را در مورد همه چیز از آب و هوا و آلودگی تا عادات غذایی افراد جمع‌آوری کند تا به طور خودکار نیازهای ساکنان را برآورده سازد.

بیجارک اینگلز (Bjarke Ingels)، بنیانگذار شرکت بیگ نیز اظهار داشت :

«تقریباً ایده زندگی در روستایی به ذهنمان آمد که وقتی به آنجا می‌روید، حتی برای اولین بار، متصدی بار از نوشیدنی مورد علاقه شما اطلاع داشته باشد. وقتی محیط زندگی ما حساس باشد، ما واقعاً می‌توانیم این نوع یکپارچگی را ببینیم، زیرا هوش مصنوعی می‌تواند افراد تازه‌وارد را تشخیص دهد. بنابراین می‌تواند در را باز کند و آنها مجبور نیستند به دنبال کارت‌های اصلی خود باشند.»

با این حال، موضوع آلودگی هوا اخیراً پیشرفت کرده است، زیرا 5 تا از 7 مورد کمترین اندازه‌گیری ماهانه کیفیت هوا به‌وسیله سفارت ایالات متحده در چین از سال 2008 در سال گذشته انجام شده است، زیرا این کشور دیگر از زغال سنگ برای انرژی استفاده نکرده است.

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1057

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند