۲۷ / ۰۳ / ۱۴۰۰
11:07

پانزی ، روش جدید کلاهبرداری ارزهای دیجیتال

01:46268۰

سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا :
کلاهبرداران سایبری با بهره‌ گیری از شگرد های مختلف نظیر تبلیغات گسترده برای سرمایه‌ گذاری بر روی ارزهای دیجیتال بدون پشتوانه، از کاربران به شیوه پانزی کلاهبرداری می کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد : پانزی ترفندی برای کلاهبرداری است که در آن یک کلاهبردار یا همان طراح پانزی، به افراد ناآگاه وعده می‌ دهد که اگر پول‌ هایشان را در اختیار او قرار دهند، با آن پول‌ ها کار خواهد کرد و سود های نجومی و تضمینی به سرمایه‌ گذاران خواهد داد و برای اعتماد سرمایه گذاران در ابتدا از پول افراد جدید، سود افراد قدیمی پرداخت می‌ شود تا سرمایه‌ گذاران بیشتری جذب سیستم شوند.

وی گفت: این طرح در نهایت به دلیل اشباع شدن و عدم وجود سرمایه‌ گذار جدید نابود شده و معمولا کلاهبردار با مقدار زیادی پول متواری می‌ شود.

سرهنگ رجبی خاطرنشان کرد: فروش رمز ارزهای جعلی یا شبیه سازی شده نیز از دیگر شگرد های رایج کلاهبرداران حرفه ای در این حوزه است.

لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1929

7 نوشته
تمامی مطالب مغز های خاموش با جستوجو در اینترنت ، شبکه های اجتماعی و منابع اطلاعاتی آزاد با کمک علم OSINT بدست آمده و این مجموعه وابسته به هیچ سازمان ، ارگان یا نهادی نمیباشد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند