۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
08:44

رباتی مخرب در تلگرام

02:00990

مراجع امنیتی در ایتالیا به تازگی دریافته اند که رباتی در تلگرام وجود دارد که می تواند عکس های برهنه ای از افراد را، تولید و منتشر کند.

به گزارش کارگروه شبکه اجتماعی سایبربان؛ یک مرجع محافظت کننده از داده ها در ایتالیا، تحقیقاتی بر روی استفاده گسترده از برخی ربات را آغاز کرده است.
این ربات ها در تلگرام فعال هستند و می توانند عکس هایی جعلی و برهنه از کاربران را در این شبکه تولید و منتشر کنند.

به دنبال این اخبار، شرکت امنیتی Sensity تحقیقاتی را در این مورد انجام داد و توانست از جولای 2020، بیش از 100000 عکس جعلی تولید و منتشر شده در کانال های تلگرام را شناسایی کند.
این ربات ها می توانند عکس های برهنه جعلی را تولید کنند که به صورت کامل برهنه نیستند و کاربران بایستی برای مشاهده نسخه کامل آن، مبلغی را بپردازند.

کاربران می توانستند عکسی از یک زن را به ربات بفرستند و نسخه بدون لباس آن عکس را دریافت کنند.

طبق گفته Sensity، تعداد محدودی از قربانیان این ربات ها، هنوز به سن قانونی نرسیده بودند. گفتنی است عکس این قربانیان، اکثرا از حساب های موجود آن ها در شبکه اجتماعی برداشته می شود.

این شرکت همچنین متوجه شد که این عکس های برهنه توسط نرم افزار دیپ نود تولید شده بود. این برنامه سال گذشته شروع به فعالیت کرد.
سازندگان این نرم افزار به دلیل احتمال سوءاستفاده بالا از دیپ نود، این نرم افزار را متوقف کرد.
سهولت استفاده از این برنامه باعث می شود هر فردی که عکس هایش در وب موجود باشد، در خطر قربانی شدن قرار بگیرد.
آژانس حفاظت از داده های ایتالیا، قصد دارد تلگرام را در این مورد بازخواست کند و بفهمد آیا این اقدامات با ضوابط تلگرام همخوانی دارد یا خیر؟

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1270

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند