۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
08:12

راه‌اندازی پلتفرم مدیریت واکسن کرونا توسط مایکروسافت

02:011020

راه‌اندازی پلتفرم مدیریت واکسن کرونا توسط مایکروسافت

شرکت مایکروسافت یک پلتفرم مدیریت واکسن برای دولت و مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشت و درمان راه‌اندازی کرد.

شرکت مایکروسافت یک پلتفرم مدیریت واکسن کووید 19 ایجاد کرده و ان را در روز 11 دسامبر عرضه و راه‌اندازی کرد. این سرویس جدید هم برای دولت و هم مراجعه‌کنندگان بخش بهداشت و درمان کاربرد دارد. بخشی از شرکای مایکروسافت شامل Accenture, Avanade, EY و Mazik Global نیز در حال فعالیت روی بسترهای مدیریت واکسنی هستند که از سرویس‌های ابری مایکروسافت استفاده می‌کنند.

مسئولان در یک وبلاگ که راجع به پلتفرم جدید بود تأکید کردند فناوری می‌تواند در تضمین امنیت، بی‌خطر بودن و توزیع عادلانه‌ی واکسن ویروس کووید 19 نقش ایفا کند. واکسن‌هایی که توسط تولیدکنندگان مختلفی ارائه‌شده‌اند اکنون در اروپا در حال توزیع هستند و به‌زودی در ایالات‌متحده نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند.

مایکروسافت و شریکانش اکنون به‌صورت فعال با مشتریان روی راه‌حل‌های مدیریت واکسن کار می‌کنند تا بتوانند نام‌نویسی دریافت‌کنندگان و بیماران را مدیریت کنند؛ که این نام‌نویسی شامل زمان‌بندی فازهای مختلف واکسیناسیون، گزارش، تجزیه‌وتحلیل و همچنین پیش‌بینی است.

به گفته‌ی این شرکت، سرویس‌های مشاوره‌ی مایکروسافت (MCS) از ابتدای همه‌گیری این ویروس در ماه مارس تاکنون بیش از 230 مأموریت واکنش اضطراری کووید 19 را در سطح جهان انجام داده‌اند.

مایکروسافت یک سیستم نام‌نویسی واکسیناسیون و راه‌کار حکومتی به نام (VRAS) را ایجاد کرد. این سیستم همان‌طور که از نامش پیداست وظیفه‌ی ارزشیابی، ثبت‌نام و زمان‌بندی برای توزیع واکسن را بر عهده دارد. سیستم یادشده می‌تواند از طریق تبادل امن داده‌ها با استفاده از استانداردهایی مانند (HLS)، (FHIR) و API های دیگر، پیشرفت ایمن‌سازی را پیگیری و گزارش کند. ارائه‌دهندگان بهداشت و درمان و داروخانه‌ها نیز می‌توانند اثربخشی دسته‌ی خاصی از واکسن را با استفاده از این ابزار نظارت کرده و گزارش دهند.

شرکای مختلف مایکروسافت از سرویس‌های ابری این کمپانی برای ارائه‌ی پشتیبانی مدیریت واکسن اضافی باقابلیت عملیات متقابل و ادغام با سیستم‌های ثبت اطلاعات موجود در جهت تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی‌ها و ارتباطات امن استفاده می‌کنند. به‌طور مثال EY بر روی راه‌حل خود برای مدیریت تولید و توزیع واکسن‌ها از Azure, Dynamics 365, Power BI و Power Platform استفاده می‌کند. همچنین شرکت Mazik Global دارای یک راه‌حل تولید واکسن است که از طریق برنامه Power App ساخته می‌شود.

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1411

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند