۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
08:59

راه‌اندازی مرکز تحقیقات هوش مصنوعی

02:311340

مؤسسه تحقیقات مشترک هوش مصنوعی راه‌اندازی شد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبریان؛ 3 شرکت در حال راه‌اندازی یک مؤسسه تحقیقاتی با هدف اصلی تقویت حریم خصوصی و اعتماد برای هوش مصنوعی (AI) غیرمتمرکز هستند.

انستیتوی تحقیقاتی همكاری هوش مصنوعی خصوصی، كه در ابتدا به‌وسیله دفتر تحقیق و همکاری دانشگاه اینتل (URC) تأسیس شده، در یك پروژه مشترك با آواست (Avast)، فروشنده امنیت دیجیتال و حریم خصوصی و «Borsetta»، شركت خدمات سخت‌افزاری محاسبات امن تعریف شده به‌وسیله نرم‌افزار هوش مصنوعی، راه‌اندازی می‌شود.

میشال پژوچک (Michal Pechoucek )، مدیر ارشد فناوری در آواست گفت :

«در حالیکه هوش مصنوعی به تدریج در حال افزایش و قدرت است، ما به جایی رسیده‌ایم که اقدامات و نه فقط گفتگو لازم است. ما خوشحالیم که با همکاری اینتل و بورستا از توانایی بالقوه هوش مصنوعی برای حفظ امنیت افراد و داده‌های آنها همکاری می‌کنیم.»

هدف شرکت‌ها برای تمرکززدایی هوش مصنوعی، حفظ حریم خصوصی و امنیت، آزادسازی داده‌های غیرقابل دسترسی از سیلوها و حفظ کارایی خود است. این 3 شرکت گفتند که آموزش متمرکز می‌تواند به راحتی با تغییر داده‌ها در هر نقطه بین مجموعه و ابر مورد حمله قرار گیرد.

یکی دیگر از مسائل امنیتی پیرامون هوش مصنوعی معاصر ناشی از محدودیت‌های یادگیری ماشینی فدرال، روش مورد استفاده برای آموزش الگوریتم در چندین دستگاه پیشرفته غیرمتمرکز، است.

در حالیکه هوش مصنوعی امروزی به صورت پیشرفته قابل دسترسی است، تیم پشتیبان این مؤسسه اعلام کرد که این روش نمی‌تواند به طور همزمان دقت، حریم خصوصی و امنیت را تضمین کند.

ریچارد اوهلیگ (Richard Uhlig)، عضو ارشد و مدیر آزمایشگاه‌های اینتل در این خصوص اظهار داشت که تحقیقات در مورد هوش مصنوعی مسئولانه، ایمن و خصوصی برای تحقق پتانسیل واقعی آن بسیار مهم است.

بورستا گفت که با اعتماد به نفس در ایجاد یک چارچوب حفظ حریم خصوصی برای حمایت از دنیای پیوند یافته آینده قدرت یافته به‌وسیله هوش مصنوعی، از این همکاری الهام گرفته است.

پاملا نورتون (Pamela Norton)، مدیرعامل بورستا گفت :

«مأموریت انستیتوی مشترک هوش مصنوعی خصوصی با دیدگاه ما برای امنیت اثبات آینده مطابقت دارد، جایی که داده‌ها با خدمات محاسباتی پیشرفته قابل اعتماد محافظت می‌شوند. اعتماد، ارز آینده خواهد بود و ما باید ضمن اعتماد به نفس، شفافیت و امنیت، سیستم‌های پیشرفته تعبیه شده هوش مصنوعی را طراحی و در عین حال ارزش‌های انسانی منعکس شده را تقویت کنیم.»

فراخوان پیشنهادهای پژوهشی که اوایل سال جاری صادر شد، منجر به انتخاب 9 پروژه تحقیقاتی در 8 دانشگاه بلژیک، کانادا، آلمان، سنگاپور و ایالات متحده برای دریافت پشتیبانی مؤسسه شده است.

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1060

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند