۲۷ / ۰۳ / ۱۴۰۰
08:53

دروغی به نام تامین امنیت اینستاگرام

03:13112۰

با افزایش استفاده مردم از شبکه های اجتماعی علی الخصوص اینستاگرام، کسب و کار های خاکستری در این بستر نظیر تامین امنیت پیج یا بازگردانی پیج های هک شده و دیسیبل شده به شکل قارچ گونه ای در حال افزایش است و سودجویان با استفاده از افراد معروف و اینفلوئنسر ها، به اصطلاح تامین امنیت پیجشان را بر عهده گرفته، برای خود پروفایل سازی کرده و کار خود را طوری جلوه میدهند که اگر آنها نباشند اینستاگرام صفحه همه را میبندد یا صفحه شان هک میشود و حتی در برخی موارد اقدام به فروش فایروال اینستاگرام میکنند!

این افراد برای تامین امنیت صفحه ما چه کاری انجام میدهند؟

در مرحله اول این سودجویان با استفاده از افراد معروف و تبلیغات گسترده، صاحبین کسب و کار های آنلاین که در اینستاگرام فعالیت میکنند یا کسانی که دنبال کننده بالایی دارند را ترغیب به افزایش امنیت پیجشان میکنند و چون عموم جامعه سواد کافی در این حوزه ندارند به راحتی فریب آنها را میخورند. سپس در ازای دریافت مبلغی که معمولا از ۳۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان است به اصطلاح امنیت پیج آنها را تامین میکنند. پس از دریافت مبلغ، یک رمز سخت برای حساب کاربری آن فرد تنظیم کرده و تایید دو مرحله ای (Two-Step Verification) پیچ و ایمیل تنظیم شده روی آن را فعال میکنند. به همین سادگی!

امنیت به شیوه گروگان گیری!

به دلیل اینکه برای تامین امنیت صفحات اینستاگرام به پیج افراد دسترسی دارند، خودشان در بعضی مواقع با تغییر رمز ، ایمیل و شماره تلفن تنظیم شده روی پیج و آرشیو کردن پست ها، طوری جلوه میدهند که پیج توسط فردی ناشناس هک شده و سپس با درخواست مبلغی اضافی از صاحب پیج، برای عادی سازی این سناریو دروغین بعد از چند روز پیج را به اصطلاح از هکر پس گرفته و پست ها را از آرشیو در می آورند!

بازگردانی پیج های هک شده یا دیسیبل شده

تقریبا تمامی سرویس های آنلاین بزرگ دنیا دارای یک بخش پشتیبانی هستند که وظیفه آنها بررسی مشکلات کاربران سرویس مذکور بوده که طبیعتا پیگیری هک شدن حساب کاربران و بازگردانی دسترسی آن ها نیز بر عهده دارند.

هر شخص با داشتن مستندات کافی و مقداری دانش زبان انگلیسی توانایی بازگردانی پیج خود را دارد. با این وجود، به دلیل ضعف دانش جامعه در این حوزه، بسیاری از این افراد علاوه بر تامین امنیت پیج، با عناوینی مانند بازگردانی پیج های هک شده یا دیسیبل شده و دریافت مبالغی سنگین برای پر کردن چند فرم ساده و ارسال ایمیل به اینستاگرام افراد را فریب داده و از این راه کسب درآمد میکنند.

آیا اینستاگرام به فکر تامین امنیت کاربران خود نیست؟

قطعا اینستاگرام قبل از هر چیزی به فکر امنیت کاربران خود بوده و علاوه بر آن راهکار هایی برای افزایش امنیت حساب کاربریشان ارائه کرده است. در ادامه راهکار های افزایش امنیت حساب اینستاگرام توضیح داده شده که میتوانید با استفاده از این راهکار ها و توصیه ها، خودتان مسئول امنیت پیجتان باشید!

۱- پسورد قوی انتخاب کنید و در آن از کاراکتر هایی مانند #!@$%&*(-) استفاده کنید.
۲- از بخش تنظیمات، تایید دو مرحله ای (Two-Step Verification) پیج را فعال کنید و طریقه دریافت کد را از طریق برنامه پیشنهادی اینستاگرام انتخاب کنید.
۳- دسترسی برنامه های شخص ثالث را از پیج قطع کنید.
۴- حدالامکان برای ساخت پیج از ایمیل استفاده کرده و شماره تماس تنظیم نکنید. (تایید دو مرحله ای ایمیل را نیز فعال کنید و آدرس ایمیلتان را به هرکسی ندهید)
۵- عکس های تمام رخ و با کیفیت خود را بهتر است پست نکنید!
۶- فریب افرادی که به هر نحوی (مانند دریافت تیک آبی) قصد دریافت رمز حساب کاربری یا اطلاعات شما را دارند، نخورید!
۷- روی لینک های ناشناس کلیک نکنید و در هیچ سایتی با حساب اینستاگرامتان لاگین نکنید.

لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1884

7 نوشته
تمامی مطالب مغز های خاموش با جستوجو در اینترنت ، شبکه های اجتماعی و منابع اطلاعاتی آزاد با کمک علم OSINT بدست آمده و این مجموعه وابسته به هیچ سازمان ، ارگان یا نهادی نمیباشد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند