۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
08:36

حمله سایبری به شبکه‌های رایانه‌ای در آمریکا

01:281030

شبکه رایانه‌ای یکی از شهرهای آمریکا توسط هکرها موردحمله قرارگرفته است.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ کارشناسان امنیتی اعلام کردند هکرهای دولتی شبکه‌های رایانه‌ای شهر آستین ایالت تگزاس را هک کرده‌اند.

بنا برگزارش نشریه The Intercept، هکرها اواسط ماه اکتبر 2020 حملات خود را آغاز کرده و از شبکه‌های رایانه‌ای به‌عنوان زیرساختی برای گسترش دامنه حملات بهره برده‌اند.

هکرها پس از نفوذ به شبکه‌های آستین قادر بوده‌اند به اطلاعات محرمانه پلیس دسترسی پیداکنند و کنترل شهر، انتخابات و شبکه‌های آب‌رسانی و انرژی را تحت کنترل خود درآورند.

اطلاعات مربوط به هک شبکه‌های رایانه‌ای آستین از گزارش‌های کارشناسان Microsoft Threat Intelligence Center  و نیز داده‌های سایت ویروس توتال به‌دست‌آمده است. ویروس توتال 97 نمونه بدافزار دسته‌بندی کرده که مربوط به آدرس‌های آی‌پی شبکه‌های شهری آستین بوده‌ است.

کارشناسان مایکروسافت در این حملات انگشت اتهام را به سمت گروه Berserk Bear نشانه رفته‌اند.

در تاریخ 9 اکتبر سازمان سیسا و آژانس امنیت ملی نسبت به حملات سایبری علیه ایالات و نهادهای محلی هشدار داده و کمپین‌های مخرب را به گروه Berserk Bear نسبت داده‌اند.

شواری شهر آستین پس از جلسات مربوط به اطلاعات محرمانه و امنیت شبکه، 2.4 میلیون دلار برای بیمه سایبری و خسارت‌های ناشی از نشت داده‌ و هک اختصاص داده است.

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1546

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند