۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
07:45

تعطیل شدن بزرگ ترین فروشگاه وب تاریک دنیا

01:59960

فروشگاه وب تاریک دارک مارکت امروز طی یک عملیات بین المللی به حالت آفلاین در آمد و از دسترس خارج شد.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ دارک مارکت، بزرگ ترین فروشگاه وب تاریک دنیا طی یک عملیات بین المللی توسط پلیس آلمان تعطیل شد و به حالت آفلاین درآمد.

پلیس آلمان، فرد 34 ساله استرالیایی که مظنون به مدیریت این فروشگاه غیر قانونی بود را دستگیر کرد و بیش از 20 سرور مربوط به این فروشگاه را از کار انداخت.

طبق گفته یوروپل (یک سازمان اجرای قانون در اتحادیه اروپا)، دارک مارکت پیش از بسته شدن، میزبان 500000 کاربر و 320000 تراکنش مالی بود.

در این فروشگاه وب تاریک هر چیزی اعم از دارو، پول های تقلبی، کارت های بانکی سرقت شده و بدافزار معامله می شد. طبق برآورد های یوروپل، نرخ مبادلات روزانه در این فروشگاه 140 میلیون یورو بود. (ترکیبی از 4650 بیت کوین و 12هزار و 800 ارز دیجیتال مونرو)

مسئولین اروپایی در نظر دارند تا با استفاده از سرور های دارک مارکت در اوکراین و مولداوی، تحقیقات لازم را در مورد خریداران و فروشندگان این فروشگاه انجام دهد.
غیر فعال کردن کردن دارک مارکت تنها بخشی از نتایج تحقیقات صورت گرفته در مورد شرکت میزبان وب Cyberbunker بود.
Cyberbunker در گذشته میزبان سرورهایی از The Pirate bay و WikiLeaks بود و اگر دارک مارکت نیز جزو این دسته باشد، می توان به روند تحقیقات و غیر فعال کردن فروشگاه های غیر قانونی دیگر نیز امیدوار بود.
نیرو های پلیس از کشور های مختلفی مانند استرالیا، آمریکا و چندین کشور اروپایی دیگر در این عملیات بین المللی شرکت داشتند.

 

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1596

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند