۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
08:19

تأمین تجهیزات ارتباطی و وسایل هوشمند برای دانش آموزان

01:071080

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، گفت: تأمین تجهیزات ارتباطی و وسایل هوشمند برای تمامی دانش آموزان نیازمند، مستلزم مشارکت همه آحاد جامعه است.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان ، سید جواد حسینی در دیدار با فریبرز حمیدی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش و مشاور وزیر در شبکه شاد، اظهار کرد: زیست‌بوم کرونا بر ما تحمیل شد و در این زیست‌بوم، آموزش‌ها بر بستر فناوری‌های نوین اطلاعاتی قرار گرفته است اما به دلیل محرومیت‌ها، تعدادی از دانش آموزان به وسایل و بسترهای لازم برای استفاده از فناوری‌های نوین دسترسی ندارند.
وی افزود: با هدف تأمین تجهیزات ارتباطی و وسایل هوشمند برای تمامی دانش آموزان نیازمند، طرح هدایت (هر دانش‌آموز یک تبلت و هر کلاس درس یک وسیله ارتباطی) در وزارت آموزش‌وپرورش و با راهبری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی اجرایی شده است.
حسینی تصریح کرد: تأمین منابع این طرح نیازمند مشارکت همه آحاد جامعه، خیرین و دستگاه‌های عمومی است و جذب مشارکت‌های مردمی نیز مستلزم تبلیغات مناسب برای این طرح است.
وی بابیان اینکه شبکه شاد ظرفیت بی‌نظیری برای معرفی طرح هدایت است، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت روابط عمومی‌های مناطق و شهرستان‌ها و دیگر سازمان‌ها، برنامه‌های پربیننده رادیویی و تلویزیونی، تبلیغات شهری، شبکه‌های مجازی بومی و اپلیکیشن های پرکاربرد داخلی برای جلب مشارکت‌های مردمی ضروری است.
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خاطرنشان کرد: طراحی و ایجاد سامانه جامع برای طرح هدایت، درج نیازمندی استان‌ها به وسایل هوشمند ارتباطی به تفکیک منطقه، مدرسه و دانش‌آموز در این سامانه و درج کمک خیرین ازجمله مواردی است که نیازمند مشارکت مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی است.
وی ادامه داد: دسترسی همه دانش آموزان به وسایل ارتباطی هوشمند راه رسیدن به عدالت دیجیتالی در آموزش‌وپرورش است و امید است با مشارکت درون و برون بخشی این تجهیزات در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه شود.

منبع
سیتنا
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1566

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند