۱۱ / ۰۵ / ۱۴۰۰
14:09

چرا رمز ارز اکسکوین جعلی و کلاهبرداری است؟

03:002988۰

اکسکوینو که خود را پلتفرمی امن برای تبادل ارز های دیجیتال در کشور معرفی کرده است ، به تازگی توکنی با نام اکسکوین ایجاد کرده ، در حال خرید و فروش آن در صرافی خود بوده و عنوان کرده این توکن ارزشی معادل ۱ فرانک سوئیس دارد!

در توضیحات ارائه شده توسط این صرافی آمده : اکسکوین یک توکن ساخته‌شده بر بستر اتریوم بوده که تیم فنی اکسکوینو آن را به عنوان یک پروژه تحقیقاتی فنی ایجاد کرده است و وایت پیپر (white paper) آن نیز موجود است.

قابلیت های اکسکوین :

• امکان خرید و فروش اکسکوین بدون کارمزد
• امکان تبدیل رمز ارز‌ های رایج به اکسکوین بدون پرداخت کارمزد
• قابلیت تبدیل به رمز ارز‌ های مطرح دنیا
• ارائه پاداش ۲ برابری نسبت به سایر ارز‌ها به طور سالانه و روز‌ شمار در کیف پول اکسکوینو
• قابلیت واریز و برداشت رمز ارز با‌ثبات اکسکوین و انتقال به کیف پول‌ های اتریوم

در ابتدای معرفی اکسکوین ، در توضیحات ارائه شده توسط صرافی اکسکوینو این قابلیت ها را برای این توکن منتشر کرده ، سپس تمامی مطالب در اینباره را از سایت و شبکه های اجتماعی خود پاک و هیج شفاف سازی در این خصوص انجام ندادند!

سپس در بیانیه دیگری اعلام کردند : اکسکوین یک توکن است که سامانه اکسکوینو از آن به‌عنوان یک روش امتیازدهی به کاربران وفادار درون سامانه خود استفاده می‌کند. یعنی افرادی که در سامانه اکسکوینو به ترید رمز ارزها می‌پردازند، به‌عنوان امتیاز وفاداری، جایزه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود که به شکل اکسکوین به آن‌ها پرداخت می‌شود. بنابراین اکسکوینو، قرار نیست با فروش اکسکوین سود کند یا کاربری را وادار کند که اکسکوین خریداری کند، بلکه از آن برای پرداخت جایزه به مشتریان خود بهره می‌گیرد.

چند دلیل ساده که امکان کلاهبرداری بودن این پروژه را افزایش میدهد :

طبق توضیحات ارائه شده که اکثر از این توضیحات نیز‌ در حال حاضر از وبلاگ این صرافی پاک شده آمده است : اکسکوینو بر بستر اتریوم میباشد اما آدرس smart contract آن در جایی منتشر نشده و خود صرافی هم در اینباره شفاف سازی نکرده است!

در توضیحات معرفی اولیه این توکن اعلام شد کارمزد انتقال این توکن صفر بود و این توکن ، توکنی در شبکه اتریوم است. این در حالی است که کارمزد شبکه اتریوم صفر نیست!

در توضیحات معرفی اولیه این توکن اعلام شد امکان واریز و برداشت این توکن به کیف پول های اتریوم فراهم است اما در بیانیه بعدی منتشر شده اعلام شد این توکن یک توکن داخلی خود صرافی جهت پاداش به کاربران است!

برگزاری جشنواره هایی مانند “دو سر برد” که هدف آن زیر مجموعه گیری کاربران با جایزه ۲ اکسکوین به فرد معرف و ۱ اکسکوین به فرد جدید است نیز فرضیه پانزی بودن این پروژه را تا حد زیادی افزایش میدهد.

با توجه به اتفاقات اخیر و پروژه اکسوین صرافی اکسکوینو ، بهتر است سرمایه خود را هرچه سریعتر از این صرافی خارج کنید!

اسم این صرافی و پروژه اکسکوین در لیست هشدار انجمن بلاکچین ایران موجود است و این پروژه طبق بررسی های کارشناسان انجمن بلاکچین نیز از ریسک بالایی برخوردار است!

لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=2204

17 نوشته
تمامی مطالب مغز های خاموش با جستوجو در اینترنت ، شبکه های اجتماعی و منابع اطلاعاتی آزاد با کمک علم OSINT بدست آمده و این مجموعه وابسته به هیچ سازمان ، ارگان یا نهادی نمیباشد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند