۲۶ / ۰۱ / ۱۴۰۰
08:46

ارائه پروژه‌های هوش مصنوعی پنتاگون به کنگره

03:00970

کنگره آمریکا از وزارت دفاع این کشور خواست فهرستی کامل از پروژه‌های هوش مصنوعی خود ارائه دهد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ بر اساس یک لایحه بودجه‌ای جدید که انتظار می‌رود تصویب شود، دفتر عالی هوش مصنوعی پنتاگون باید فهرستی از تمام فعالیت‌های هوش مصنوعی وزارت دفاع تهیه کند.

مدیر مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون چهار ماه فرصت دارد تا گزارشی جامع از تمام فعالیت‌های هوش مصنوعی پنتاگون را به کنگره ارائه دهد تا نمایندگان از نحوه هزینه کرد پنتاگون در پروژه‌های هوش مصنوعی به درک بهتری برسند. این لیست بخشی از یک لایحه کلان بودجه‌ای در خصوص مبارزه با ویروس کرونا است که نمایندگان مجلس برای تصویب آن عجله دارند و قصد دارند رئیس‌جمهور ترامپ آن را امضا کند.

قانون‌گذاران در یادداشت‌های خود نسبت به این پیشنهاد نوشتند:

این توافق‌نامه نگران عدم هماهنگی در بین انبوه برنامه‌های هوش مصنوعی در داخل وزارت دفاع است.

فهرستی که مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون تحویل کنگره می‌دهد باید شامل موارد ذیل باشد:

میزان اعتبار، شماره خط و پروژه مربوط به هر برنامه؛ بودجه برنامه‌های دفاعی سال جاری و سال‌های آینده؛ تعیین هویت شرکای دانشگاهی و صنعتی در صورت امکان و معرفی تمام شرکای برنامه‌ریزی‌شده برای آینده.

این مرکز وظیفه تسریع در پذیرش هوش مصنوعی در سراسر وزارت دفاع را بر عهده دارد. قانون‌گذاران با افزایش 5 میلیون دلاری بودجه کل این مرکز را به رقم 137 میلیون دلار رساندند تا این مرکز تلاش‌هایی در زمینه تجزیه‌وتحلیل اطلاعات تجاری انجام دهد.

تهیه این لیست به دنبال ارائه گزارشی توسط ناظر کل وزارت دفاع آمریکا اجباری شد. وی در 1 ژوئیه گزارشی از یافته‌های خود ارائه داد مبنی بر اینکه مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون برای ادامه پروژه‌های هوش مصنوعی در جای‌جای وزارت دفاع به فرآیندهای بهتری احتیاج دارد.

این ناظر کل در گزارش خود نوشت:

برای شناسایی و توسعه پروژه‌های هوش مصنوعی یک فرآیند مدیریتی هوش مصنوعی لازم است تا نسبت به تعداد و انواع پروژه‌های هوش مصنوعی در وزارت دفاع به یک آگاهی رسید.

در آن زمان مدیر اطلاعات وزارت دفاع که ناظر بر مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون است به بازرس کل گفت، این مرکز برای گزارش پروژه‌های هوش مصنوعی از طریق فرآیند بودجه به خدمات نیاز دارد. ایجاد یک فهرست از تمام پروژه‌های هوش مصنوعی در حال انجام در بخش‌های مختلف وزارت دفاع و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی مربوطه، کار کوچکی نیست.

مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون قصد دارد با توسعه ابزارهای هوش مصنوعی از طریق ارائه پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای مختلف به مخزن مرکزی هوش مصنوعی در وزارت دفاع آمریکا تبدیل شود.

همچنین این مرکز در سال 2021 همکاری خود با اجزاء پنتاگون در زمینه هوش مصنوعی را افزایش خواهد داد که بخشی از برنامه (مرکز مشترک هوش مصنوعی 2) است. این برنامه که اوایل سال جاری اعلام شد سعی دارد نیازهای پنتاگون را بهتر تأمین کند.

مایک گروئن (Michael Groen) مدیر مرکز مشترک هوش مصنوعی پنتاگون در انتها خاطرنشان کرد:

بدیهی است که ما به تولید محصولات خود ادامه می‌دهیم و همچنان بر روی برخی از فناوری‌ها و برنامه‌های پیشرفته و سرنوشت‌ساز کارخواهیم کرد؛ اما درواقع ما می‌خواهیم موجی را شروع کنیم که همه قایق‌ها در بخش‌های مختلف پنتاگون را بالا ببرد.

منبع
سایبربان
لینک کوتاه
https://silentbrains.ir /?p=1558

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند